Sevené Taliansko tvorí masu nielen v ponuke našej cestovnej kancelárie. Veď Jadran je našim blízkym susedom s teplým morom, preto nieje divu, že po páde železnej opony pred 24 rokmi davy českých a slovenských turistov, do tej doby mieriacich na jadranské pobrežie Juhoslávie, začali s nebývalou intenzitou „okupovat“ severotalianske pobrežie a mená stredisiek ako Bibione, Caorle, Jesolo či Rosolina Mare sa rýchlo stali synonýmou cenovo priaznivej dovolenky v rozumnej vzdialenosti od našich hraníc. Dnes patrí Taliansko medzi najnavštevovanejšie destinácie turistov z ČR i SR a nieje žiadnym tajomstvom, že prevážna väčšina zo stotisíc českých a slovenských rekreantov mieria práve na najbližšie severojadranské pobrežie. Najmä rodiny s deťmi oceňujú dlhé pláže tvorené jemným pieskom, ktoré sa len pozvoľna noria pod pokľudnú hladinu. Teda úplne bezpečné kúpanie, ktoré tvorí jasný kontrapunkt krásnemu chorvatskému Jadranu, ktorého more síce láka čistotou, ale o pohodlnom vstupe do vody pre deti si tam väčšinou môžete nechať len zdať. Keď k tomu pripočítate svetoznámu taliansku gastronómiu a množstvo aktivít pre deti i dospelých, nieje divu, že taliansky severný Jadran zaslúžene priťahuje už počas niekoľkých sezón početnú klientelu, samozrejme nielen z ČR i SR, ale i z celej rady ďalších európskych zemí. Ovšem pláže prímorských rezortov niesú tým jediným, čo návštevníkov do severného Talianska láka. Nesporne zaujímavá je i miestna ponuka výletov, keď magnetom číslo jedna sú pochopiteľne Benátky. Je možné však podniknúť i výlety do celej rady zaujímavých historických miest neďaleko pobrežia, ako sú Terst, Aquileia, Grado, Portogruaro, Verona, Padova, Chioggia, Ferrara, Ravenna a mnoho ďalších.
Z geografického hľadiska je nutné dodať, že severotalianske more nieje len Jadranské, ale i Ligurské na severozápade Talianska. To je ovšem podstatne vzdialenejšie zo SR, má menšiu kapacitu pláží i ubytovacích zariadení, a i pre svoje nesporné prírodné krásy je nezrovnateľne finančne náročnejšie, preto tamojšie predaje zájazdov činia oproti severnému Jadranu len zanedbateľný zlomok.
Nielen v ČR a SR najpopulárnejšie prímorské stredisko talianskeho severného Jadranu neustále skvalitňuje svoje služby a je preto žiadané i po rokoch, kedy sa mu dostávalo i najrôznejších pejoratívnych nálepiek. Objektívni návštevníci Bibione skrátka museli uznať, že tamojšia infraštruktúra má málokde inde obdoby a uspokojí tak potreby i tých najnáročnejších rekreantov. Ide o naozaj veľké stredisko, lôžková kapacita je tu v rade desiatok tisíc lôžok.
Nespočetné obchody, široký výber reštaurácií, diskotéky, lunapark, termálne kúpele, široké športové zázemie, detské ihriská, trhy, bujarý večerný život s pulzujúcou hlavnou promenádou, to je ten typický obrázok letného Bibione. Pláže sú v Bibione až neskutočne dlhé a široké, prostredie je plné zelene a vyznávači kolieskových korčúľ a cykloturistiky i mnohých ďalších aktivít tu nájdu učinený raj na zemi.
Caorle leží na pobreží 70 kilometrov severovýchodne od Benátok. Na celom severovýchodnom pobreží Benátska je to jediné miesto, kde sa harmonicky snúbi skutočne cenná historická architektúra s modernou výstavbou, plne rešpektujúca najnovšie urbanisticko-rekreačné trendy súčasnosti. Je tu možné preto bývať v novotou voniacich najmodernejších komplexoch pri dlhých piesočných plážach a zároveň len pár minút od 2000 rokov starého historického centra, ktoré je vďaka obdobnej polohe na lagúne často nazývané „malými Benátkami“. V 30. rokoch 20. storočia Caorle natoľko okúzlilo Ernesta Hemingwaya, že tu často pobýval a inšpiroval sa k niektorým svojím dielam. Caorle je ale tiež vyhláseným rybárskym centrom so storočnou a dodnes živou tradíciou. K zaujímavým turistickým atrakciám sa tu tak radia i každodenné návraty rybárov z mora a vykladanie úlovku, ako i návštevy miestnych reštaurácií garantujúcich absolútnu čerstvosť najlahodnejších rybích pokrmov.
Lido di Jesolo je veľké stredisko s takmer 15 km dlhou piesočnou plážou ležiacou na výbežku Cavallino východne od Benátok, do ktorého centra sa je možné jednoducho dostať parníčkom - vaporettom. Jesolo má dnes 23 tisíc stálych obyvateľov, 391 hotelov a celkom ponúka lôžkovú kapacitu 82.000 miest. Je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú nielen more a dlhé piesočné pláže, ale i veľa rozptýlenia - cez deň lákajú aquaparky a iné zábavné parky, dlho do noci potom zostávajú otvorené kaviarne, reštaurácie a obchodíky na 4 kilometre dlhej pešej zóne na hlavnej triede. Zaujímavosť nechýba ani historickému centru Jesola. Nepreberné možnosti poskytuje oblasť pre vyznávačov pešej turistiky a cykloturistiky. V Taliansku má Lido di Jesolo povesť luxusného strediska, cenovo je však prístupná, najmä mimo hlavnú sezónu. Uspokojí rodiny s deťmi, vyznávačov rušnej zábavy i hľadačov pokľudnejších zákutí.
Rosolina Mare sa už po mnohých rokoch na českom a slovenskom trhu radí medzi vôbec najnavštevovanejšie strediská talianského Jadranu. Trvalo tu žije len minimálny počet obyvateľov, ale s príchodom leta sa každoročne Rosolina Mare zmení na živé turistické centrum, ktoré dokáže pojať až 50.000 návštevníkov a predložiť im kompaktnú ponuku všetkých mysliteľných prázdninových služieb. Ako jediné z väčších letovisiek talianskeho Jadranu leží Rosolina Mare v chránenom území, v prírodnom parku Delta Pádu, a ponúka tak dokonalú symbiózu nepoškvrnenej prírody, rozľahlých, 8 km dlhých pláží s najjemnejším zlatavým pieskom dosahujúcim šírky i cez 100 metrov, širokého zázemia i pestrých ubytovacích možností, ktoré sú vďaka polohe strediska na dlhom a úzkom poloostrove situované takmer výhradne do 500 metrov od pláže. A to všetko je tu naviac podporené viac než prijateľnými cenami, ktoré častokrát až prekvapia.